Opoja.net

KF Opoja fiton ndeshjën me KF Dejnin

Fillimisht Jaser Mejzini në minutën e 9të të takimit i cili me një gjuajtje të fortë nga një distancë rreth 30 metrash shenoi një gol mjaftë të bukur, e pastaj në minutën e 16të të ndeshjes goditi edhe Jasin Vehebi duke rrëzuar përtokë shpresat e ekipit vendas për rezultat pozitiv!

Në pjesën e dytë djelmoshat opojan administruan mjaftë mirë ndeshjen, krijuan disa raste për gol por nuk arritën ta gjenin golin e tretë.

Kjo është fitorja e dytë rradhazi jashtë terrenit vendas e klubit tonë dhe me  këtë ndeshje Opoja ngritet dy pozita në tabelë.

Mos i humb

Sot po bëhet vlerësimi ndërkombëtar TIMSS, me nxënësit e komunës së Dragashit

Opoja.net

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Udhëheqësi i sektorit të bujqësisë së Dragashit po qëndron për vizitë studimore në Lubjanë të Sllovenisë

Opoja.net

Me rastin e Ditës së Librit, Qendra e VV në Sharr dhurojnë libra në Biblotekën e Qytetit

Opoja.net

Nxënësit e shkollës “28 Nëntori” në Bresanë mbollën lule për nder te ditës së Tokës

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Ciceronët e ardhshëm të gjuhës angleze prezantuan vendet turistike të Prizrenit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net