Opoja.net
Meka Mish

KFOR tregon arsyen pse do të fluturojë me helikopterë në pjesë të ndryshme të Kosovës

KFOR tregon arsyen pse do të fluturojë me helikopterë në pjesë të ndryshme të Kosovës

Forcat e KFOR-it pritet që këtyre ditëve të kryejnë trajnime duke dërguar trupat e saja në pjesë të ndryshme të Kosovës.

Përmes një njoftimi, ata kanë paralajmëruar se ushtrimet do të jenë me helikopterë dhe automjete të ushtarake, shkruan Indeksonline

“Synimi i këtyre ushtrime është përmirësimi dhe bashkëpunimin ndërmjet njësive të KFOR-it që të mbështesë gatishmërinë për çfarë do rasti. KFOR-i rregullisht stërvitjet i mban  për të mbajtur të gatshme për të përmbushur mandatin e vet”, thuhet në njoftim.

CAMP BONDSTEEL, Kosovo — Soldiers of the Company C, 2nd Battalion, 285th Aviation Regiment, North Dakota National Guard, fly in formation during a joint multinational training flight in Kosovo, March 8. (Photo by U.S. Army Sgt. Cody Barber, 11th Public Affairs Detachment)
KG 3

Mos i humb

Haradinaj mirëpret Metën në Prishtinë: Angazhimi i përbashkët përballë sfidave, fuqizon faktorin shqiptar

Opoja.net

‘Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë me njohje reciproke’

Opoja.net

Arrestohet serbi i dyshuar për vrasjen e civilëve gjatë luftës në Lipjan

Opoja.net

“Presidenti do ta mbyllë marrëveshjen finale me Serbinë”

Opoja.net

Çfarë e pret Ramush Haradinajn?

Opoja.net

Komandanti i NATO-s për Evropë: Dialogu Kosovë-Serbi, garanci për stabilitet

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net