Opoja.net
Meka Mish

Kjo është ushtarja e UÇK-së që është ftuar nga Gjykata Speciale

Kjo është ushtarja e UÇK-së që është ftuar nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale po vazhdon të dërgojë ftesa për ish-ushtarët e UÇK’së. Deri tash ftesa për tu nisur për Hagë u ka shkuar disa komandantëve e ushtarëve të UÇK’së.

Një ftesë të tillë e ka marr edhe një femër. Ish-ushtarja e UÇK’së, Raimonda Rreci, ka treguar se ka marrë ftesë nga Haga.

“Njoftim Me siguri e keni kuptuar ne baze te reagimeve te mija megjithatë le te mbetet si njoftim ky shkrim. Qe nga fillimi i muajit Dhjetor edhe emri ime është i bashkangjitur ne listat e te ftuarve ne Gjykaten Specjale te Hages”, ka shkuar ajo në Facebook.

Deri tash janë konfirmuar ftesat për intervistim nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në kuadër të Gjykatës Speciale, për disa ish-komandantë dhe pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, duke përfshirë: Rrustem Mustafën, Sami Lushtakun, Sokol Dobrunën, Nazif Mehmetin, Remzi Shalën, Safet Sylën, Sylejman Selimin, etj.

Selimi do të intervistohet për krime lufte nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, për veprimtarinë e tij sa ishte figura kryesore në hierarkinë e kësaj lëvizjeje ushtarake për çlirimin e Kosovës, e krijuar në vitet ’90.

Mos i humb

Haradinaj më 1 korrik në Francë për liberalizimin e vizave

Opoja.net

Institucionet publike shëndetësore me mungesë të anesteziologëve

Opoja.net

Policia e Kosovës dhe ajo hungareze synojnë thellimin e bashkëpunimit

Opoja.net

Ministri britanik: Do ta vazhdojmë përkrahjen për Kosovën

Opoja.net

Kosova së shpejti me projektin e parë nga burimet e ripërtritshme

Opoja.net

Haradinaj: Ndërhyrja e NATO-s, e prirë nga Amerika, ktheu shpresën tek populli ynë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net