Opoja.net
Meka Mish

Klitschko ka vendosur të kthehet, ky është rivali i tij i parë

Klitschko ka vendosur të kthehet, ky është rivali i tij i parë

Ish-kampioni i botës në boksin profesionist për peshat e rënda, Wladimir Klitschko po planifikon që të rikthehet në ring për një tjetër ndeshje boksi. Raportohet se ukrainasi po shqyrton mundësinë për të dueluar me boksierin britanik, Dillian Whyte.

Klitschko mbanë rekordin për kohën e të qenit kampion, me 4383 ditë dhe e ka mbrojtur titullin e tij 14 herë radhazi.

Ish kampioni i botës u largua nga sporti në vitin 2017 pas një humbjeje spektakolare nga Anthony Joshua, në “Wembley”.

Ai gjithashtu kishte pësuar humbje nga Tyson Fury, dhe kjo ishte hera e parë që ai është mundur dy herë radhazi.

Tani veterani po mendon që të kthehet për një ndeshje me britanikun tjetër, Dillian Whyte. Padyshim se të gjithë adhuruesit e boksit do ta mirëprisnin një rikthim të ish kampionit të botës, ndërsa është e vështirë të parashikohet fituesi, duke marrë parasysh moshën e ukrainasit.

Mos i humb

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Liga e Kampionëve nis në Kosovë

Opoja.net

Portieri largon topin me dorë, Suarez kërkon penallti

Opoja.net

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net