Opoja.net
Meka Mish

Klopp: Dua t’i shmang skuadrat angleze, Liverpooli e adhuron Ligën e Kampionëve

Liverpooli ka eliminuar njërën nga skuadrat më të forta në Evropë, Bayernin e Munichut nga Liga e Kampionëve.

Gjiganti anglez arriti ta eliminojë Bayernin e Munichut me rezultat 3-1, pas 180 minutave spektakolare.

Liverpool është në mesin e tetë ekipeve më të mira në Evropë dhe kjo gjë e lumturon trajnerin gjerman Jurgen Klopp.

Tekniku i The Reds ka thënë se do të dëshironte t’i shmangte në çerekfinale skuadrat angleze.

Jurgen Klopp dhe Fabinho. (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

“Do të doja t’i shmang tri ekipet angleze në çerekfinale, por do ta pranojmë çdo ekip që na bie në short”.

“Liverpooli e adhuron këtë garë dhe duam t’i shkojmë deri në fund”, ka deklaruar Klopp.

Si radhë herë në vitet e fundit, anglezët kanë katër ekipe në çerekfinale, pasi përveç Liverpoolit në mesin e tetë ekipeve më të mira janë edhe Tottenham Hotspur, Manchester United e Manchester City. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net