Opoja.net
Meka Mish

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Me 13 gola dhe shtatë asistime në këtë sezon, Vedat Muriqi ka luajtur një rol të rëndësishëm në ngjitjen e Rizesporit në Superligën turke nga vendi i fundit në të shtatin.

Për sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës interesohen disa prej klubeve më të mëdha të Turqisë, madje Fenerbahce ka bërë një ofertë zyrtare për ish-lojtarin e Teutës dhe Besës.

E sigurtë është që në verë, Muriqi do të ndërrojë skuadër, por pritet të shihet se ku do të qëndrojë e ardhmja e tij, transmeton SuperSport.

Nga ana tjetër, nuk përjashtohet as mundësia që futbollisti i Kosovës të transferohet në një tjetër kampionat, pasi duke iu referuar deklaratave të agjentit të futbollistit për mediat turke, sulmuesi kërkohet edhe në Itali e Gjermani.

Në afatin kalimtar veror pritet që Vedat Muriqi të bëjë hapin e madh në karrierë.

Gjiganti

Mos i humb

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net