Opoja.net

Kombëtarja shqiptare gjen trajneri e ri, pritet marrëveshja e madhe

Kombëtarja e Shqipërisë është në kërkim të trajnerit të ri dhe duket se ky problem është zgjidhur.

Sipas mediave përtej Adriatikut, vetëm disa detaje do të finalizohen së shpejti deri te nënshkrimi i kontratës në mes FSHF-së dhe Edy Rejas.

Kombëtarja e Shqipërisë tashmë e ka gjetur trajnerin e ri. Ai është nga Italia, ku Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) i kishte gjetur edhe dy trajnerët e fundit, Christian Panuccin dhe Gianni De Biasin. Kështu të paktën raportojnë mediat italiane.

Sipas tyre, Edy Reja pritet të emërohet shumë shpejt përzgjedhës i ri i kuqezinjve dhe vetëm disa detaje kanë mbetur për t’u kryer deri te nënshkrimi i kontratës.

“Kiss Kiss Napoli” raporton se Armand Duka dje e ka takuar në Itali Edy Rejan dhe me këtë rast gati e kanë arritur akordin.

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net