Opoja.net
Meka Mish

Konfirmohen datat e ndeshjeve Kosovë-Angli

Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll është pjesë e Grupit A në kuadër të kualifikimeve të vlefshme për Kampionatin Evropian 2020.

Pjesë e grupit janë edhe Përfaqësuesja e Çekisë, Bullgarisë, Malit të Zi dhe ajo e Anglisë.

Normalisht që ndeshjet më të shumë pritura nga ‘Dardanët’ janë ato ndaj anglezëve.

Tashmë përfaqësuesja angleze ka publikuar edhe datat e ndeshjeve të tyre, përfshirë edhe ato ndaj Kosovës.

Ndeshja e parë mes Anglisë dhe Kosovës do të zhvillohet në Wembley (Londër) më 10 shtator 2019.

E dytë do të zhvillohet në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri” më 17 nëntor 2019.

Në rast se Kosova dështon të kalojë grupin, atëherë kualifikimin në Kampionatin Evropian do ta kërkojë ndërmjet play-offit në Ligën e Kombeve. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net