Opoja.net

Kosova, kombëtarja e parë në botë, ja për çka është fjala

Kombëtarja e Kosovës ka befasuar të gjithë me paraqitjet e kohëve të fundit.

Kosova ka dështuar të marrë tri pikët në shtëpi kundër Bullgarisë, por “Dardanët” nuk janë mposhtur sërish.

Barazimi 1-1 me Bulgarinë në stadiumin “Fadil Vokrri”, ishte ndeshja e 12 me radhë që Kosova s’di për humbje, raporton Express.

Kështu, sipas “bet365”, Kosova ka lënë shumë, shumë prapa Kombëtare të mëdha dhe fituese të Kupës së Botës, si Brazili që ka shkuar deri në shtatë ndeshje pa humbje, apo edhe Anglia 7, kurse Gjermania ka katër ndeshje që nuk di për humbje.

Kjo ecuri mbresëlënëse e Kosovës nisi në nëntor të vitit 2017 me fitoren 4-3 ndaj Letonisë dhe që nga atëherë, në ndeshje zyrtare e miqësore, “Dardanët” kanë arritur vetëm fitore dhe barazime, duke mos njohur disfatën.

Kurse me Bernard Challandes, kjo ishte ndeshja e 11 pa humbje.

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net