Opoja.net
Meka Mish

Kosova në grup me pesë skuadra, Anglia kundërshtari më i vështirë

Përfaqësuesja e Kosovës ka mësuar kundërshtarët për kualifikimet e Kampionatit Evropian Euro 2020.

Kosova për herë të parë do të marrë pjesë në këto kualifikime, pas pranimit me të drejta të plota në UEFA dhe FIFA në vitin 2016.

Dardanët janë në Grupin A, ku nga vazo e parë do të përballet me Kombëtaren e Anglisë.

Kundërshtari i Kosovës nga vazo e dytë do të jetë Çekia.

Ndërkohë Kombëtarja e Bullgarisë dhe ajo e Malit të zi do të jenë dy kundërshtarët e radhës.

Kosova do të jetë në grup me vetëm pesë skuadra.

Ndeshjet e para për kualifikimet e Kampionatit Evropian fillojnë në muajin mars të vitit 2019. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net