Opoja.net
Meka Mish

Kosova në vazon e pestë, sot hedhet shorti për kualifikimet e EURO 2020

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA do të hedh shortin për kualifikimet e kampionatit evropian EURO 2020.

Si asnjëherë më parë Euro 2020 do të luhet në 12 qytete të ndryshme evropiane.

Në këto kualifikime do të jetë edhe Përfaqësuesja e Kosovës, që me sukses ka kaluar grupin c nga Liga D në Ligën e Kombeve.

Shorti do të hedhet në kryeqytetin irlandez Dublin.

Kosova do të jetë për herë të parë në vazon e pestë me ekipe tjera si Armenia, Azerbajxhani, Bjellorusia, Gjilbraltari, Kazakistani, Luksemburgu, Maqedonia, Moldavia e Ishujt Faroe.

Në anën tjetër Kombëtarja e Shqipërisë do jetë në vazon e katërt.

Më poshtë keni të gjitha ekipet pjesëmarrëse në short nga vazo e parë deri në vazon e gjashtë.

Vazoja e parë: Anglia, Portugalia, Holanda, Zvicra, Spanja, Belgjika, Italia, Kroacia, Franca dhe Polonia.

Vazoja e dytë: Gjermania, Bosnja Hercegovina, Çekia, Danimarka, Islanda, Rusia, Suedia, Ukraina, Uellsi dhe Austria.

Vazoja e tretë: Finlanda, Irlanda e Veriut, Norvegjia, Irlanda, Serbia, Sllovakia, Turqia, Bullgaria, Izraeli dhe Skocia.

Vazoja e katërt: Shqipëria, Qipro, Estonia, Gjeorgjia, Greqia, Lituania, Mali i Zi, Estonia, Hungaria dhe Rumania.

Vazoja e pestë: Armenia, Azerbajxhani, Bjellorusia, Gjilbraltari, Kazakistani, Kosova, Luksemburgu, Maqedonia, Moldavia dhe Ishujt Faroe.

Vazoja e gjashtë: Andora, Letonia, Lihtenshtajn, San Marino dhe Malta. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net