Opoja.net
Meka Mish

Kosovari në Zvicër e pagëzon djalin me emrin ‘Daut Haradinaj’

Emri dhe mbiemri i deputetit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Daut Haradinaj është ripërtërirë.
Këtë e ka bërë Shqipërim Qufaj, një bashkëvendës i vëllait të kryeministrit, Ramush Haradinaj, shkruan Indeksonline

Kosovari i cili jeton në Cyrih të Zvicrës ka vendosur që djalin ta quaj Daut Haradinaj Qufaj.

Një vendim të tillë e mori pasi vëllau i Shqiprimit, Beqiri (dëshmor i kombit) ishte bashkëluftëtar i familjes Haradinaj.

Vlen të theksohet se familja Qufaj janë me preardhje nga Prilepi i Deçanit.

Mos i humb

Haradinaj: Ndërhyrja e NATO-s, e prirë nga Amerika, ktheu shpresën tek populli ynë

Opoja.net

A po e merr SHBA rolin udhëheqës në dialogun Kosovë – Serbi?

Opoja.net

KFOR-i do të kryej ushtrim në fshatin Zhur

Opoja.net

Kosovës po i ikë fuqia punëtore

Opoja.net

Kontrolli i përbashkët kufitar, mbi 1 milion persona kaluan pikën kufitare Vërmicë-Morinë

Opoja.net

Haradinaj thotë se taksa 100 për qind për Serbinë mund të jetë e përjetshme

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net