Opoja.net

Kosovë-Turqi, miqësore e veteranëve për nder të Pavarësisë

Sport

Për nder të 17 Shkurtit, Ditës së Pavarësisë së Kosovës në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, do të zhvillohet ndeshja miqësore ndërmjet veteranëve të Kosovës dhe veteranëve të Turqisë.

Ndeshja zhvillohet më 16 shkurt nga ora 13:00.

Kjo ndeshje organizohet në bashkëpunim ndërmjet Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Ligës së Veteranëve të Futbollit të Turqisë.

Veteranët e Kosovës në të shkuarën kanë zhvilluar ndeshje edhe me homologët e tyre nga Gjermania.

Dita e Pavarësisë do të shënohet me shumë aktivitet.

As Superliga e Kosovës nuk do të pushojë në fundjavë, kur i bie festa. /Telegrafi/

Mos i humb

Rakitic do të mbetet te Barcelona

Opoja.net

Xhaka i rikthehet stërvitjeve para sfidës me Liverpoolin: Po ndjehem mirë

Opoja.net

Ronaldo paralajmëron pensionimin: Mund ta lë futbollin vitin e ardhshëm

Opoja.net

Kosova probleme me lëndimet, Challandes vështirë t’i zëvendësojë

Opoja.net

Pesë trajnerët që kanë shpenzuar më së shumti në histori të futbollit – Mourinho lider

Opoja.net

E jashtëzakonshme: 1 milion e 871 mijë kërkesa për biletat e ndeshjes Kosovë – Çeki

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net