Opoja.net
Meka Mish

Kosovë-Turqi, miqësore e veteranëve për nder të Pavarësisë

Për nder të 17 Shkurtit, Ditës së Pavarësisë së Kosovës në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, do të zhvillohet ndeshja miqësore ndërmjet veteranëve të Kosovës dhe veteranëve të Turqisë.

Ndeshja zhvillohet më 16 shkurt nga ora 13:00.

Kjo ndeshje organizohet në bashkëpunim ndërmjet Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Ligës së Veteranëve të Futbollit të Turqisë.

Veteranët e Kosovës në të shkuarën kanë zhvilluar ndeshje edhe me homologët e tyre nga Gjermania.

Dita e Pavarësisë do të shënohet me shumë aktivitet.

As Superliga e Kosovës nuk do të pushojë në fundjavë, kur i bie festa. /Telegrafi/

Mos i humb

Xhaka e Rashica nderojnë Fadil Vokrrin para ndeshjes së yjeve në kryeqytet

Opoja.net

FFK del me njoftim rreth shitjes së biletave për ndeshjen Angli–Kosovë

Opoja.net

Prezantohet projekti për stadiumin Kombëtar të Kosovës

Opoja.net

Kosova me ngritje të madhe në FIFA, tjetër rekord nga Dardanët

Opoja.net

Top 5 shënuesit më të mirë të Kosovës

Opoja.net

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net