Opoja.net

Krasniqi i VV-së së Dragashit reagon ndaj shkrimit të Opoja.net

Anëtari i vetëm i Kuvendit Komunal të Dragashit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje! në Dragash, Laurat Krasniqi, para pak kohe ka reaguar ndaj një shkrimi të Opoja.net, në lidhje me mungesën e grave në strukturat vendimmarrëse të Qendrës së VV-së në Dragash.

Në një status në Facebook, Krasniqi ka theksuar se “Qendra e Lëvizjes në Sharr ka shumë vota nga Gratë, por fatkeqësia në këtë anë të Kosovës është se femrat janë dhe mbeten të izoluara.” Më tutje, ai ka premtuar se Vetëvendosje! në Dragash do të befasojë, siç ka shkruar ai, “me strukturën e gruas që do e ndërtojmë”, ashtu siç, sipas tij, kishin befasuar edhe me rezultatet zgjedhore. Sidoqoftë, duket se Krasniqi ende nuk është liruar sa duhet nga termat seksistë, pasi që vazhdon t’u referohet grave si ‘femra’.

Ky është statusi i plotë në Facebook:

“E vërteta është se Qendra e Lëvizjes në Sharr ka shumë vota nga Gratë, por fatkeqësia në këtë anë të Kosovës është se femrat janë dhe mbeten të izoluara. Gjithësesi, ashtu siç ju befasuam me rezultate elektorale do të ju befasojmë edhe me strukturën e gruas që do e ndërtojmë në të ardhmen. Ps. Gjërat i lëvizim ngadal e sigurt!” /Opoja.net

Mos i humb

UP me program për orientim të maturantëve për studime

Opoja.net

Rruga e gjatë e Kosovës drejt NATO-s

Opoja.net

Kredi deri në fyt, kosovarët me rreth 3 miliardë euro borxh në banka

Opoja.net

Kosova dhe Turqia shumë shpejt me marrëveshjen për tregti të lirë

Opoja.net

Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa”

Opoja.net

Kosovarët në vendet e BE-së në hall, nuk iu njihen patentë-shoferët

Opoja.net

Mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

Opoja.net

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

Opoja.net

Drejtori i Klinikës së Kirurgjisë së Fëmijëve: Kemi nevojë për kirurgë të profilizuar

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net