Opoja.net
Meka Mish

Dragash: Mungon i akuzuari për sulm, shtyhet për kohë të pacaktuar gjykimi ndaj tij

Mungesa e të akuzuarit për veprën penale të sulmit, Kamber Shuke, ka bërë që të dështojë seanca ndaj tij, e paraparë të mbahej të enjten në Gjykatën Themelore në Prizren, dega në Dragash.

Gjykatësi i rastit, Bekri Vehapi, ka konstatuar se në bazë të shkresave të lëndës, i akuzuari nuk është thirrur në mënyrë të rregullt, pasi që nga konstatimi i dorëzuesit, sipas tij, shihet se ai jeton në Kroaci.I pranishëm në seancë ka qenë prokurori i rastit, Besim Susuri, por për shkak të mungesës së të akuzuarit, seanca është shtyrë për kohë të pacaktuar.

Sipas aktakuzës së ngritur më 26 mars 2018, nga Prokuroria Themelore në Prizren, i pandehuri Kamber Shuke, akuzohet se më 12 gusht 2018, rreth orës 23:20, në fshatin Restelicë, saktësisht në shëtitoren e fshatit e përdor forcën ndaj të dëmtuarit Resul Balje.Siç thuhet në aktakuzë, i gjithë rasti ka ndodhur pasi që ata kishin një mosmarrëveshje paraprake në mes tyre për një çështje pronësore dhe me pas i akuzuari Shuke e sulmon të dëmtuarin fizikisht, duke e goditur me shkop tri herë, në pjesë të poshtme të trupit, mirëpo nuk i shkakton lëndime trupore.

Sipas këtyre veprimeve, ai akuzohet se ka kryer veprën penale “sulm”, e parapare me nenin 187 paragrafi 1 i Kodit Penale të Kosovës. /BetimipërDrejtësi

Gjiganti

Mos i humb

Komuna e Dragashit shpall tender 27 mijë euro për renovimin e shkollave në Brezne dhe Pllajnik

Fari Kolloni

Pas 40 vitesh punë, mësimdhënësi Hashim Jakupi i jep fund karrierës në ‘Ruzhdi Berisha’

Fari Kolloni

Gjysmë shekull ekzistencë: Gjimnazi ‘Ruzhdi Berisha’ përcjell edhe një gjeneratë të maturantëve

Fari Kolloni

Hajriz Meleqi për Garën e Diturisë: ”T’rrova, m’rrove, brisku i berberit”

Fari Kolloni

Aks ident trafiku në Dragash, një grua bëhet për spital

Opoja.net

Ambasada Amerikane e interesuar për investime në shkollën e Restelicës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net