Opoja.net
Meka Mish

GJEST PËR LËVDATË: Dy të rinj nga Pllava e Dragashit gjejnë një portofol, e njoftojnë policinë

Sot , dy të rinj nga fshati Pllavë e Dragashit, Endi dhe Engjyl Bojaxhiu, rreth orës 15:20 në toaletin e Qendres Tregtare “ETC” në Prizren, kanë gjetur një portofol dhe të njëjtin rreth orës 15:50 e kanë dorëzuar në Stacionin Policor në Prizren. Në portofol, gjendeshin dokumente të ndryshme dhe para në vlerë 70 euro.

Ështe kontaktuar nga policia z. Q. Thaçi (pronar i portofolit ), dhe është vërtetuar nga policia se i mungon portofoli dhe shuma e njëjtë e parave. Ai, rreth orës 16:15 është paraqitur në stacionin policor dhe ka pranuar portofolin në të njëjtën gjendje siç e kishte në momentin e humbjes, në prani të dy personave të cilët e kishin gjetur portofolin.

Policia thotë se , ky veprim i këtyre dy të rinjve është për çdo lëvdatë , dhe gjesti i tyre duhet të jetë shembull për të gjithë se si duhet vepruar në situata të tilla./tvprizreni.info/

Gjiganti

Mos i humb

Thaçi: Të bashkohemi për dënimin e gjenocidit të Serbisë

Opoja.net

Gashi në Berlin: Kosova e përkushtuar në bashkëpunim rajonal në fushën e rinisë

Opoja.net

Kosovari i verbër, lexues entuziast i Kur’anit

Opoja.net

Përfaqësuesit e Preshevës: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje

Opoja.net

Kontingjenti i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtrimin e NATO-s “Immediate Response-19”

Opoja.net

Rreth gjashtë muaj nga vendosja e taksës – eksporti i produkteve serbe në Kosovë ka rënë prej 98.2 për qind

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net