Opoja.net

Lamtumirë Champions League, Milan pëson nga Juventus

Milani ka pësuar humbje në derbin e zhvilluar sonte kundër Juventusit me rezulatat, 2-1

Kështu Juventusi tregoi se është skuadër lidere në Seria A përcjell ORAinfo.

Në fakt ishte skuadra mysafire ajo që ka kaluar në epërsi me golin e shënuar nga sulmuesi polak, Piatek. Sulmuesi i rossnerëve shënoi gol në minutën e 39” të takimit.

Por,gjërat ndryshuan në pjesë e dytë të ndeshjes, pasi që Dybala barazoi shifrat në 1-1. Ai realizoi në minutën e 60 të takimit nga pika e bardhë.

Epërsinë bianconerëve dhe golin e fitorës 2-1, ia dha i riu 18 vjeçar, Moise Kean që realizoi në minutën e 84” të neshjes.

Milani duket gjithnjë me larg Champions League./ORAinfo/

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net