Opoja.net

Limaj e Gashi flasin me Eiden për platformën e dialogut me Serbinë

Dy zëvendëskryeministrat e Kosovës, Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi, sot kanë takuar ish të dërguar e Komeve të Bashkuara për Kosovës, diplomatin norvegjez, Kai Eide.

Limaj ka theksuar se në takim biseduan për proceset në të cilat po kalon vendi.

“Bashkë me zëvendëskryeministrin Dardan Gashi, takuam diplomatin e shquar norvegjez, Kai Eide. Biseduam për proceset në të cilat po kalon vendi. z. Eide, si një njohës i mirë i realitetit në Kosovë, u interesua të dijë për punën e delegacionit shtetëror për Bisedime me Serbinë. E njoftuam diplomatin Eide për punën e delegacionit në finalizimin e platformës për bisedime me Serbinë.

“Platforma është në frymë të Kushtetutës së vendit dhe në vendimin e Gjykatës Ndërkombëtarë të Drejtësisë. Përmes platformës ne synojmë ta paraqesim zërin unik të Kosovës i cili do ta reflektojë edhe pozicionin zyrtar të vendit në bisedimet me Serbinë. Bashkërisht u pajtuam se procesi i dialogut Kosovë-Serbi është shumë i rëndësishëm dhe se për Kosovën është shumë me rëndësi të ketë një zë në këtë proces”, ka shkruar Limaj në Facebook.

Mos i humb

Kredi deri në fyt, kosovarët me rreth 3 miliardë euro borxh në banka

Opoja.net

Kosova dhe Turqia shumë shpejt me marrëveshjen për tregti të lirë

Opoja.net

Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa”

Opoja.net

Kosovarët në vendet e BE-së në hall, nuk iu njihen patentë-shoferët

Opoja.net

Mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

Opoja.net

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

Opoja.net

Drejtori i Klinikës së Kirurgjisë së Fëmijëve: Kemi nevojë për kirurgë të profilizuar

Opoja.net

Të dielën mot me diell në Kosovë

Opoja.net

KDI: Kosova dhe Serbia larg normalizimit të marrëdhënieve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net