Opoja.net
Meka Mish

Lionel Messi: Ajo çfarë bëri Cristiano Ronaldo ishte mbresëlënëse, mendoja që Atletico Madridi kishte kaluar tutje

Lionel Messi ka shënuar dy herë dhe ka asistuar dy herë në fitoren e Barcelonës ndaj Lyon (5-1).

Ai foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico Madridin.

Portugezi shënoi het-trik në atë ndeshje.

Lionel Messi . (Photo by Maja Hitij/Getty Images)

“Ajo që bëri Cristiano Ronaldo dhe Juventus ishte mbresëlënëse. Kisha menduar që Atletico Madrid kaloi tutje”.

“Ronaldo kishte një natë magjike me tre gola”, tha fillimisht Messi.

Cristiano Ronaldo (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Messi u pyet edhe për një përballje të mundshme me Ronaldon dhe Juventusin, duke shtuar se çdo ekip është i vështirë.

“Cdo kundërshtar është i vështirë”.

“Ajax, për shembull, tregoi që ka një ekip të madh me lojtarë të rinj dhe nuk i frikësohen askujt”.

Pamje nga ndeshja Real Madrid -Ajax (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

“Do të jetë e vështirë, pa marrë parasysh se me kë do të përballemi.Ne duhet të përgatitemi për një sfidë të vështirë”, deklaroi Messi.  /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Zyrtari i UEFA-s, Favre: Kosova të fokusohet në investimet në infrastrukturë

Opoja.net

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net