Opoja.net
Meka Mish

Liria me fitore të madhe si mysafir i Trepça ’89

Drenica dhe Flamurtari kanë ndarë pikët në kuadër të xhiros së 21-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Drenicakët nuk kanë arritur të triumfojnë para shikuesve të vetë në stadiumin Bajram Aliu kundër Flamurtarit duke barazuar me rezultat 2:1.

Pjesa e parë u karakterizua me aksione të rrjedhshme dhe pa kalkulime, gjë që solli edhe dy gola.

Nicholas Andrews solli në epërsi vendasit në të 29-tën minutë, por që një minutë më vonë gjithçka barazoi Egzon Krasniqi.

Futbollistët e Trepça 89 (Foto Facebook)

Edhe pse pati raste në 45 minutshin e parë, rrjetat e ekipeve respektive nuk u tundën më gjatë kësaj periudhe.

Shend Kelmendi në të 56 minutë dhe pesë më vonë, Alban Shlivova patën raste të mira për të sjell në epërsi për herë të parë prishtinasit, por që nuk u treguan të saktë para portës së vendasve.

Ilir Mustafa realizoi gol në kohën shtesë për bardhezinjve pas një kundër sulmi të shpejt të Liridon Fetahajt.

Deri në fund të ndeshjes më nuk pati raste për t’u theksuar dhe kështu ndeshja përfundoi 2-1 për Lirinë.

Pas kësaj, Drenica zë pozitën e shtatë të renditjes tabelore me 28 pikë gjersa Flamurtari mbetet në vendin e nëntë me 27 pikë. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Zyrtari i UEFA-s, Favre: Kosova të fokusohet në investimet në infrastrukturë

Opoja.net

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net