Opoja.net
Meka Mish

Liverpool eliminohet nga FA Kupa, mposhtet nga Wolves

Liverpool eliminohet nga FA Kupa, mposhtet nga Wolves

Wolves ka arritur ta eliminojë Liverpolin nga Kupa FA, duke e mposhtur me rezultat 2-1.

Të dy trajnerët kishin preferuar të fusnin në lojë futbollistë që nuk kanë pasur minuta aq në kampionat.

Kjo bërë që ndeshje në fillim të mos jetë aq interesante duke munguar edhe rastet.

‘Ujqërit’ kaluan të parët në epërsi.

Ishte minuta e 37-të kur Raul Jimenez arriti ta kalojë në epërsi skuadrën e tij.

Ai mori një top në mesin e fushës pas një gabimi të James Milner, për të shënuar në portën e Mignolet.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa më të filluar pjesa e dytë Liverpooli filloi sulmet.

Divock Origi arriti ta barazojë rezultatin në 1-1 në minutën e 51-të.

Divock Origi duke festuar me Xherdan Shaqirin. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Por nuk vonoi shumë dhe Wolves e kthyen epërsinë me një gol të bukur nga Ruben Neves.

Xherdan Shaqiri gjuajti bukur nga goditja e dënimit në minutën e 71-të, por shtylla ia mohoi golin.

Pamje nga goli i Ruben Neves . (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Deri në fund të dy skuadrat provuan që të shënojnë, por pa sukses dhe ndeshja u mbyll me rezultat 2-1. /Telegrafi/ 

Embedded video

Cameron neary@Camneary5

Why is Steve Wilson unable to say Raul Jimenez’s name?

See Cameron neary’s other Tweets

Embedded video

The Emirates FA Cup

@EmiratesFACup

☄ | @DivockOrigi slams the ball into the back of the net to draw @LFC level!

122 people are talking about this

Embedded video

Planet Fútbol

@si_soccer

After Divock Origi’s blast pulled Liverpool level, Ruben Neves does it one better from long range. Wolves 2, Liverpool 1! (via @EmiratesFACup)

22 people are talking about this

Mos i humb

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Liga e Kampionëve nis në Kosovë

Opoja.net

Portieri largon topin me dorë, Suarez kërkon penallti

Opoja.net

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net