Opoja.net
Meka Mish

Liverpooli dhe Man City luajnë baras në derbin e javës

Në pjesën e dytë, tempi i lojës u rrit paksa dhe skuadrat filluan ta tregojnë veten dhe të intensifikojnë sulmet.

Rasti i parë erdhi në minutën e 61-të, por goditja e Riyad Mahrez nuk arriti ta gjej cakun.

Liverpooli provoi me anë të Mohamed Salah (64′, 67′), por edhe egjiptiani nuk pati fat dhe shifrat mbetet në pandryshuara.

Në minutën e 86-të të ndeshjes erdhi rasti më i mirë në ndeshje, por Mahrez u tregua i pa saktë nga penalltia dhe ndeshja përfundoi me rezultat 0-0.

Pas këtij barazimi, të dy skuadrat kanë nga 20 pikë në vendin e parë dhe tretë respektivisht, ndërsa në ndeshjen e radhës Liverpooli luan te Huddersfield, ndërsa City e pret Burnleyn. /Telegrafi/

Mos i humb

Xhaka e Rashica nderojnë Fadil Vokrrin para ndeshjes së yjeve në kryeqytet

Opoja.net

FFK del me njoftim rreth shitjes së biletave për ndeshjen Angli–Kosovë

Opoja.net

Prezantohet projekti për stadiumin Kombëtar të Kosovës

Opoja.net

Kosova me ngritje të madhe në FIFA, tjetër rekord nga Dardanët

Opoja.net

Top 5 shënuesit më të mirë të Kosovës

Opoja.net

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net