Opoja.net
Meka Mish

Liverpooli pëson humbjen e dytë në fazën grupore

Me rezultat 2-0, Liverpooli ka pësuar humbje nga Crvena Zvezda, në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Sfida e vlefshme për Grupin C u zhvillua në Beograd, ndërsa vendasit arritën të shënonin dy herë në pjesën e parë.

Pas një harkimi në zonë nga Marko Marin, Milan Pavkov shënoi me kokë (22′) duke e zhbllokuar rezultatin.

Milan Pavkov dhe Virgil Van Dijk (Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images/Guliver)

Nuk kaluan as shtatë minuta (29′) dhe i njëjti futbollist e dyfishoi epërsinë duke e dërguar skuadrën e tij në pushim me avantazh komod.

Në gjysmën e dytë, mysafirët u përpoqën t’i kthenin gjërat në favorin e tyre, mirëpo pa sukses.

Përkundër lojës ofensive dhe tentimit për të ndërtuar aksione, të zgjedhurit e Jurgen Klopp dështonin në fazën finale.

Milan Rodic dhe Mohamed Salah (Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images/Guliver)

Në këtë mënyrë, pas katër xhirosh, Liverpooli numëron dy fitore dhe dy humbje, dhe qëndron në kuotën e gjashtë pikëve.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës angleze zhvillohet në kryeqytetin francez, si mysafir i Paris Saint Germainit. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net