Opoja.net

Logoja e 11 vjetorit të Pavarësisë – “Kosova, nder dhe detyrë”

Kosova, me 17 shkurt mbush 11 vjet.

Për nderë të 11 vjetorit të Pavarësisë së shtetit tonë, është bërë publike edhe logoja e cila do të përcjell këtë festë shtetërore.

“Kosova, nder dhe detyrë”, janë fjalët të cilat i mban kjo logo.

Ndërkaq duhet kujtuar se për dhjetë vetorin e pavarësisë, përzgjedhja e logos ishte bërë nga Këshilli Organizativ që është nën patronatin e presidentit të vendit, Hashim Thaçit, e që ishte kritikuar nga shoqëria civile si plagjiaturë.

Pas kritikave, ishte përzgjedhur një logo tjetër e re të cilën për të dëshmuar autenticitetin autorët kishin bërë publike tërë punën praktike sesi kishin ardhur deri te versioni final i saj.

Këtë vjet festa organizohet nën patronatin e Qeverisë së Kosovës.

Për shënimin sa më të mirë të kësaj dite, të dielën e 17 shkurtit 2019, janë planifikuar shumë aktivitete nga institucionet e vendit.

17 shkurti do të nisë me mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, e cila mësohet se është menduar të ketë karakter festiv. /Telegrafi/

Mos i humb

Kredi deri në fyt, kosovarët me rreth 3 miliardë euro borxh në banka

Opoja.net

Microsoft nuk do të largoj Paint nga Windows 10, tani për tani

Opoja.net

Kosova dhe Turqia shumë shpejt me marrëveshjen për tregti të lirë

Opoja.net

Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa”

Opoja.net

Kosovarët në vendet e BE-së në hall, nuk iu njihen patentë-shoferët

Opoja.net

Mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

Opoja.net

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

Opoja.net

Drejtori i Klinikës së Kirurgjisë së Fëmijëve: Kemi nevojë për kirurgë të profilizuar

Opoja.net

Të dielën mot me diell në Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net