Opoja.net
Meka Mish

Luanesha u përlesh me turmën e qenve, për ta shpëtuar këlyshin e saj (Video)

Shalin Fernando ishte duke vizituar një zonë malore në Botswana, kur pa një luaneshë me të voglin, që ishte rrethuar prej një tufe të uritur të qenve të egër.

Madje, ai e ka filmuar momentin, kur ajo iu kundërvu grupit prej së paku nëntë qenve mizorë, që e kafshonin dhe përpiqeshin ta mposhtnin, transmeton Telegrafi.

“Ishte momenti heroik, kur nëna u sakrifikua para tufës, që t’i mundësojë të voglit të largohet. Ia arriti qëllimit, sepse këlyshi shpëtoi i pa lënduar”, ka shkruar Fernando.

Filmimi i postuar më poshtë, e tregon ngjarjen dramatike, që e la të dërmuar nga plagët dhe iu desh të shtrihej e lodhur. /Telegrafi/

Mos i humb

Ngarkoi telefonin në xhami, la para dhe një mesazh

Opoja.net

Kujdes si e përdorni bankonatin! Më kurrë mos merrni vërtetim pas transaksionit!

Opoja.net

Vjen edhe aeroplani i parë elektrik në botë

Opoja.net

Sa lule duhet të vizitojnë bletët për të prodhuar një kilogram mjaltë?

Opoja.net

Si përcaktohet vlera e një diamanti

Opoja.net

Pesë mundësi për të financuar biznesin tuaj edhe nëse nuk keni para

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net