Opoja.net
Meka Mish

Luka Modric, fitues i ‘Topit të Artë’ për vitin 2018

Mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modric, e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2018.

Kroati ka marr më së shumti vota nga 180 gazetarë nga 180 vende të botës, duke tubuar gjithsej 753 pikë.

Ai e ka mposhtur Cristiano Ronaldon dhe Antoine Griezmannin që  e mbyllën garën në vendin e dytë dhe të tretë.

Modric e fiton për herë të parë këtë çmim, duke i dhënë fund dominimit të Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos që e fituan nga pesë herë në 10 vitet e fundit.

Modric e ka fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin, ndërsa doli në vendin e dytë me Kroacinë në Kampionatin Botëror.

Neil Barker@Mockneyrebel

Quelle surprise! Luka Modric wins the 2018 , breaking the Messi/Ronaldo duopoly and also the shelf in his trophy cabinet

See Neil Barker’s other Tweets

Ai ishte kapiten i Kroacisë në këtë garë, që bëri befasinë më të madhe.

Me këtë triumf Modriç kompleton tre trofe personal të çmimeve pasi e fitoi më parë edhe çmimin për lojtarin më të mirë të vitit në UEFA dhe çmimin “Best” të FIFA-s. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net