Opoja.net
Meka Mish

Manifestimin tradicional “Festivali Rinor 2018″

  • Drejtoria e Kulturës Rinisë e Sportit dhe Drejtoria Komunale për Arsimi kanë organizuar manifestimin tradicional “Festivali Rinor 2018”, të gjashtëmbëdhjetin me rradhë.

Po prezantojnë programin e tyre shkollat:
1. “Fetah Sylejmani”, Dragash
2. “Restelica”, Restelicë
3. ” Samidin Emini”, Kuk.
4. ” Shaban Shabani”-Llopushnik
5 . ” Ulina”-Kosavë
6. ” Ilmi Bahtijari” -Blaç
7. “Sezai Surroi”- Bellobrad
8. “28 Nëntori” – Bresanë

Finalja e gjithë këtij festivali tradicional do të mbahet të enjten, më 10.05.2018, duke filluar nga ora 12:00 në oborrin e SHFMU” Fetah Sylejmani”, ku do të përzgjidhen pikat më të mira nga të gjitha shkollat.

Gjiganti

Mos i humb

Monumentet kulturore në Kosovë pa mbrojtje nga zjarri

Opoja.net

Meda provon për pak minuta pilotimin e aeroplanin

Opoja.net

Vjehrra e Gresës emocionohet kur e sheh nusen dhe djalin duke vallëzuar, këto janë pamjet

Opoja.net

Djali dhe reja e Remzies bëjnë foto para dasmës, Gëzimja vishet në vello

Opoja.net

42 vite punë, pensionohet mësuesi Muhamed Kryeziu

Opoja.net

40 studentë nga Kosova fillojnë studimet Master në universitetet e BE-së

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net