Opoja.net

Mbajtja e shishes së ujit në automjetin mund të jetë e rrezikshme, kjo është arsyeja

Për ju që çdo ditë lëvizni me makinë nuk ju këshillojmë asnjëherë të mbani shishe të ujit brenda makinës tuaj, pasi kjo mund të jetë e rrezikshme.

Sipas kësaj që këshillojnë ekspertët shishja e ujit në makinë mund të kryejë funksionin e një xhami zmadhues dhe mund të shkaktojë zjarr brenda mjetit tuaj. Pika në vendin ku rrezet janë të përqendruara mund të nxehet mjaftueshëm për të krijuar flake, shkruan mapo.al, përcjellë Klan Kosova.

Për ta shmangur këtë ju duhet ta mbani atë jashtë makinës.

Nëse duhet patjetër ta mbani brenda makinës, ju këshillojmë që ta leni aty ku nuk e kapin rrezet e diellit.

Mos i humb

Perime të cilat pastrojnë organizmin

Opoja.net

Çka është leukemia, si shkaktohet dhe llojet e saj

Opoja.net

A duhet të shqetësohemi për këtë shenjë në syrin tonë? Çfarë është ajo dhe si kurohet

Opoja.net

Kur rrezikohet shikimi i fëmijëve

Opoja.net

Përse bebet e duan lojën e fshehjes?

Opoja.net

Çfarë është bronkiti kronik?

Opoja.net

Hurmat janë prej ushqimeve më të shëndetshme dhe ilaç i vërtetë natyral

Opoja.net

Nuk është mirë të konsumohen tepër pemë

Opoja.net

Ajri i ndotur ua rritë të rinjve rrezikun për sëmundje mendore

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net