Opoja.net
Meka Mish

Messi dhe Fabregas bëhen aksionarë të një klubi

Messi dhe Fabregas bëhen aksionarë të një klubi

Lionel Messi dhe Cesc Fabregas janë bërë aksionarë të skuadrës FC Andorra, pronar i të cilës edhe Gerard Pique. Klubi është është në duart e tre shokëve të pandarë, dy yjeve të Barcelonës dhe një ish lojtari të skuadrës katalonase.

Nuk janë bërë të ditura vlera e aksioneve që Messi e Fabregas kanë investuar te skuadra e Piques, por që futja e tyre në biznes është e sigurt. FC Andorra do të luftojë këtë edicion për tu promovuar në Divizionin e Tretë Katalonas, që i bie futje në futbollin profesionist.

Skuadra do të drejtohet nga dy trajnerë, Albert Jorquera dhe Gabri García, që të dy ish lojtarë të Barcelonës.

Me FC Andorrën janë bashkuar 9 transfere në këtë afat kalimtar, njëri nga ta Adria Vilanova, djali i ish të famshmit, Tito Vilanova.

Mos i humb

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Liga e Kampionëve nis në Kosovë

Opoja.net

Portieri largon topin me dorë, Suarez kërkon penallti

Opoja.net

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net