Opoja.net

Messi: Në futboll ka rëndësi grupi dhe jo individi, Barça më motivon

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka thënë se për atë janë të rëndësishme sukseset grupore dhe ju individuale.

Argjentinasi përfundoi i pestë në ranglistën për Topin e Artë, po kjo duket e pa rëndësishme për pesë herë fituesin e këtij çmimi prestigjioz.

“Në futboll gjithmonë grupi është më i rëndësishëm se individi”, ka thënë Messi, i cituar nga Diario Sport.

SportsCenter

@SportsCenter

What a year for Luka Modrić!

It’s the first time since 2007 that Cristiano Ronaldo or Lionel Messi didn’t win the Ballon d’Or.

1,583 people are talking about this

“Kur e shikon se kush ka më shumë suksese në futboll, janë gjithmonë ata që punojë së bashku si grup, të cilët luftojnë për njëri-tjetrin”.

“Është gjithmonë e rëndësishme të përmirësohesh individualisht, por kjo është në të mirën e grupit pasi e rëndësishme është të jesh i suksesshëm në fushë dhe të ndihmosh skuadrën”.

“Pritjet te Barcelona janë të mëdha dhe kjo më motivon mua, jo vetëm çdo sezon, por në çdo ndeshje”.

“Ne gjithmonë duhet të tentojmë të përmirësohemi dhe të fitojmë”, ka shtuar Messi. /Telegrafi/

Mos i humb

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net

Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Opoja.net

Presidenti i Juves, Agnelli: Ajaxi e meritoi kualifikimin

Opoja.net

KF Opoja fiton ndeshjën me KF Dejnin

Opoja.net

Rrahje në ndeshjen, Opoja – Vëllazëria!

Opoja.net

Kombëtarja shqiptare gjen trajneri e ri, pritet marrëveshja e madhe

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net