Opoja.net

Microsoft lanson antivirusin Windows Defender në MacOS

Nëse keni përdorur një PC Windows në vitet e fundit ju mund të keni vënë re një softuer nga Microsoft i quajtur Windows Defender.

Është një program antivirus që është në dispozicion në Windows PC dhe është duke lëvizur në një tjetër platformë të madhe sot.

Microsoft po e sjell atë në macOS dhe gjithashtu e riemëron atë në Microsoft Defender Advanced Threat Protection.

Kompania ka zhvilluar një klient të dedikuar ATP Defender për macOS që ofron aftësinë për të drejtuar një skanim të plotë të virusit dhe mbrojtjen ndaj kërcënimeve.

Kjo është ndamas prej funksionit që lejon skanime të shpejta.

Karakteristika të tjera që mbrojnë përdoruesit kundër kërcënimeve të ndryshme janë gjithashtu në bord.

Duket se Microsoft dëshiron të ofrojë këtë mjet antivirus vetëm për klientët e biznesit tani për tani. /Telegrafi/

Mos i humb

Instagram po punon për fshehjen e materialeve të papërshtatshme

Opoja.net

Microsoft nuk do të largoj Paint nga Windows 10, tani për tani

Opoja.net

Facebook mund të bashkoj News Feed dhe Stories, në një format të vetëm

Opoja.net

Vjen interneti më i shpejtë në botë 5G

Opoja.net

Pas Instagramit, Facebook dhe Messenger poashtu po hiqen nga Windows 10

Opoja.net

Facebook kërkon nga përdoruesit fjalëkalimin e postës elektronike?

Opoja.net

Mbyllet Google+

Opoja.net

Çdo 41 sekonda shitet një Golf

Opoja.net

Si do të ndikojë rrjeti 5G në shëndetin tonë?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net