Opoja.net

Milot Rashica merr këtë vlerësim edhe nga UEFA

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica ka arritur edhe mbrëmë të shënoi gol të bukur për skuadrën e tij gjermane, Werder Bremen.

Rashica e frymëzoi Ëerder Bremenin drejt arritjes në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë, duke shënuar një gol të jashtëzakonshëm në fitoren 2:0 kundër Schalkes në Gelsenkirchen të mërkurën mbrëma.

Ylli nga Kosova, lëshoi një ‘projektil’ në minutën e 63’ të ndeshjes, duke shënuar një gol jashtëzakonisht të bukur nga largësia.

22 vjeçari është lojtari i momentit te skuadra gjermane, ku në katër paraqitjet e fundit ka shënuar hiq më pak se pesë gola.

Nëse shikohet në tërësi viti 2019, gjen se Rashica po kalon formën më të mirë të karrierës së tij.

Në 11 ndeshje gjatë këtij viti, Rashica ka shënuar nëntë gola në të gjitha garat.

Këto paraqitje dhe këto gola, kanë mahnitur edhe UEFA-n, që i k dedikuar një postim lojtarit që po shkëlqen te Werder Bremen.

“Rashica në vitin 2019: 11 paraqitje, 9 gola”, shkruhet në faqen e UEFA-s.

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net