Opoja.net

Ministri Pacolli e njofton ish-futbollistin e Milanit me sukseset e përfaqësueses së Kosovës

George Weah ka qenë një ndër futbollistët më të mirë që ka pasur skuadra e Milanit.

Tashmë si president i shtetit të Liberisë, ka takuar Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacollin.

Ky i fundit e ka njoftuar ish-lojtarin për arritjet e përfaqësueses sonë në futboll, e cila nuk ka pësuar humbje në 12 ndeshjet e fundit.

“Në Dakar të Senegalit ku po marr pjesë në inaugurimin e presidentit, takova edhe presidentin e Liberisë, George Weah. Presidenti Weah i cili është edhe mik i vjetër i imi, edhe njëherë rikonfirmoi mbështetjen e pa rezervë të vendit të tij për Republikën tonë”.

“Presidentin Weah, dikur fitues i topit të artë në futboll, e informova për ecurinë e djelmoshave tanë tê kombëtares së futbollit, duke i përmendur edhe rekordin e vendosur pa humbje. Kënaqësi dhe krenari e madhe që me këto rezultate të mrekullohet edhe një kampion si Weah”, shkroi Pacolli në llogarinë personale në Facebook.

Ndryshe, 52-vjeçari në të kaluarën ka fituar titullin në Serie A me Milanin në sezonet 1995–96 dhe 1998–99. /Telegrafi/

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net