Opoja.net

Moti në vendin tonë – reshjet e shiut vazhdojnë edhe përgjatë fundjavës

Vazhdojnë reshjet e shiut edhe përgjatë fundjavës, dy ditëve të ardhshme me mundësi edhe për bubullima.

Rajon ynë mbetet nën ndikimin e fushave jostabile të presionit të ulët, që do të vazhdojnë të sjellin mot të paqëndrueshëm dhe me reshje shiu edhe në ditët në vijim. Dy ditëve të ardhshme priten mundësi që reshjet të shoqërohen edhe me bubullima.

Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe përgjatë fundjavës, ku ditën e shtunë mund të jenë më të qëndrueshme, derisa edhe temperaturat pritet të pësojnë një rënie të lehtë.

11.04 – Herët në mëngjes vende-vende me shi. Ditën kryesisht me vranësira, e pasdite mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullima.
12.04 – Kryesisht me vranësira, paradite reshje të dobëta shiu, e pasdite reshje lokale shiu me mundësi edhe për bubullima.
13.04-14.04 – Në fundjavë mot kryesisht i vranët. Të shtunën paradite kohëpaskohe me shi, e pasdite dhe në mbrëmje reshje më të qëndrueshme shiu. Ditën e diel kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu.

15.04 – Kryesisht vranët, në mëngjes me reshje të dobëta shiu, e gjatë ditës mundësi për riga lokale shiu.

Temperaturat gradualisht do të pësojnë një rënie të lehtë. Temperaturat minimale do të luhaten nga 5C deri në 7C, e maksimalet nga 16C do të zbresin deri në 12C.
Do të fryj erë mesatare nga jugperëndimi 2-9m/s, e në fundjavë nga verilindja 2-7m/s.

Shtypja atmosferike do të shënojë rritje dhe do të luhatet kryesisht rreth vlera normale.

Mos i humb

Bytyqi: Tekstet e reja shkollore në fazën përfundimtare

Opoja.net

UP me program për orientim të maturantëve për studime

Opoja.net

Rruga e gjatë e Kosovës drejt NATO-s

Opoja.net

Kredi deri në fyt, kosovarët me rreth 3 miliardë euro borxh në banka

Opoja.net

Kosova dhe Turqia shumë shpejt me marrëveshjen për tregti të lirë

Opoja.net

Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa”

Opoja.net

Kosovarët në vendet e BE-së në hall, nuk iu njihen patentë-shoferët

Opoja.net

Mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

Opoja.net

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net