Opoja.net

Mourinho: Arsenali gjatë gjithë kohës luajti për barazim, futbollistët e tyre zvarriteshin në fushë

Bosi i Manchester United, Jose Mourinho, akuzoi lojtarët e Arsenalit për “lojë të papastër” në barazimin e mbrëmshëm 2-2.

Portugezi pohoi për mediat se londinezët kishin ardhur që të merrnin një pikë dhe bënë lojë të mbyllur.

“Në pjesën e fundit të lojës ishte Arsenal që dëshironte barazimin. Ata zvarriteshin duke e ndalur ndeshjen. Këtë e bënin në mënyrë që ndeshja të shkonte drejt fundit dhe të ishim të vdekur”, tha Mourinho.

Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver
“Të gjithë lojtarët mbrojtës ishin të vdekur, të gjithë kishin probleme fizike, gjë që natyrisht është normale për shkak të rrethanave”.

“Por, përsëri është gjë pozitive dhe ne luajmë brenda tri ditëve sërish në shtëpi, le të shohim nëse tani mund të fitojmë tre pikë pas tri barazime në Ligën Premier”.

Theksojmë se Djajtë e Kuq do të përballen gjatë fundjavës me skuadrën e trajnerit, Claudio Ranieri, Fulham.

Ndryshe, United zë pozitën e tetë të renditjes tabelore të ligës elitare angleze me 23 pikë. /Telegrafi/

Mos i humb

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net

Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Opoja.net

Presidenti i Juves, Agnelli: Ajaxi e meritoi kualifikimin

Opoja.net

KF Opoja fiton ndeshjën me KF Dejnin

Opoja.net

Rrahje në ndeshjen, Opoja – Vëllazëria!

Opoja.net

Kombëtarja shqiptare gjen trajneri e ri, pritet marrëveshja e madhe

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net