Opoja.net
Meka Mish

Mposhti Milanin, Juventusi sot mund të shpallet kampion

Ka gjasa që Juventusi sot të shpallet kampion, skuadra mund të vendos një rekord të ri në Serie A.

Juve e mposhti 2:1 Milanin të shtunën mbrëma, prandaj nëse Napoli humb sot pasdite ndaj Genoas, atëherë bardhezinjtë do të shpallet kampion të Italisë edhe matematikisht.

Kjo për shkak se Juventusi ka përparësi në ndeshjet e drejtpërdrejta me Napolin këtë sezon. Napoli nuk do të mundë ta kapë kampionin në fuqi edhe nëse i fiton të gjitha ndeshjet e mbetura dhe Juve i humb të gjitha takimet.

Ky do të jetë titulli e tetë më radhë për Juven, që po ashtu është rekord në vete jo vetëm në Itali, por në top pesë ligat evropiane. Lyon është skuadra e vetme që ka a rritur më së shumti tituj radhazi në ligë, plot shtatë në Ligë 1, deri tani.

Kurrë më parë në histori të Serie A kampioni nuk është vendosur shtatë javë para fundit.

Rekordi është pesë ndeshje para fundit, që u vendos nga Torino në sezonin 1947-48, Fiorentina 1955-56, Interi më 2006-07.

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net