Opoja.net

Mustafi i lumtur me ecurinë pozitive të Arsenalit

Shkodran Mustafi e ka komentuar ecurinë fantastike të skuadrës së tij dhe barazimin ndaj Manchester Unitedit në ndeshjen e fundit.

Arsenali barazoi me rezultat 2-2 në udhëtimin e tyre te Djajtë e Kuq në Old Trafford në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier.

Goli i parë i ndeshjes u shënua pikërisht nga ylli me prejardhje shqiptare, Mustafi, i cili kaloi Topçinjtë me kokë në epërsi.

Megjithatë, mbrojtësi shqiptar u nda më shumë i lumtur me barazimin, pra ecurinë e skuadrës sesa golin e shënuar.

Festa e Arsenalit pas golit të Mustafit (Foto: Brunskill/Getty Images/Guliver)
“Të kthyer në maje… dhe pastaj ata thanë: Arsenali nuk do të shkojë kurrë 20 ndeshje si i pamposhtur…”.

“Katër pikë për ne nga këto dy ndeshje të fundit të rëndësishme”.

“Ne e kemi marrë atë dhe do të vazhdojmë kështu!”, ka shkruar Mustafi në Facebook.

Ndryshe, Arsenali gjendet në pozitën e pestë në tabelën e Ligës Premier me 31 pikë, po aq sa ka Chelsea në vendin e katërt. /Telegrafi/

Mos i humb

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net

Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Opoja.net

Presidenti i Juves, Agnelli: Ajaxi e meritoi kualifikimin

Opoja.net

KF Opoja fiton ndeshjën me KF Dejnin

Opoja.net

Rrahje në ndeshjen, Opoja – Vëllazëria!

Opoja.net

Kombëtarja shqiptare gjen trajneri e ri, pritet marrëveshja e madhe

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net