Opoja.net
Meka Mish

Ndërron jetë ish-basketbollisti dhe kryetar nderi i K.B. Bashkimit, Bujar Gjurgjealo

Ish-basketbollisti, Bujar Gjurgjealo, ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare.

Basketbolli ynë, sidomos ai prizrenas sot ka marrë një lajm të kobshëm, pasi që ka humbur një ish-punëtor të madh sportiv.

Për shumë vite, Gjurgjealo ishte kryetar i klubit të basketbollit të Bashkimit dhe ndër më të merituarit për zhvillimin e këtij sporti, përfshirë këtu edhe kohën e okupimit të regjimit serb.

Bujari ishte aktiv në basketboll deri vitin e shkuar kurse ka qenë edhe kryetar nderi i klubit prizrenas.

“Axhi Bujar, do të na mungosh shumë, sidomos përkrahje jote morale pas çdo suksesi. Kë qenë dhe mbetesh një njeri i madh që nuk ka kursyer asgjë për basketbollin. Mund të themi që jemi të privilegjuara, pasi pas çdo fitoreje ka ardhur komenti yt. Këto komente do t’i ruajmë shumë sepse ishin të një njeriu me peshë në basketbollin prizrenas”, shkruan në njoftimin e portokallezinjve në rrjetet sociale.

Ai ishte edhe një ndër nënshkruesit e deklaratës së kushtetutës së 2 korrikut të vitit 1990.

Ndryshe, varrimi i të ndjerit do të bëhet gjatë ditës së sotme në varrezat e qytetit të Prizrenit. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net