Opoja.net

Ndeshja Angli – Kosovë mund të zhvillohet në stadiumin ‘St Mary’s’ të Southampton

Anglia duket se ka gjasa të kthehet në stadiumin St Mary’s të Southamptonit për kualifikueset drejt Evropianit, në ndeshjen kundër Kosovës në shtator.

Lajmin e jep Sky Sports News, duke shtuar se Kombëtarja angleze do të kthehet në jug pas vitit 2002.

St Mary’s Stadium . (Photo by Dan Mullan/Getty Images)

Lajmi vjen si pjesë e planeve të FA për të lejuar ekipin kombëtar të luajë në stadiume në të gjithë vendin, duke përfituar nga ndeshjet e suksesshme që kishte sa ishte Ëembley në rindërtim.

Në vizitën e tyre të fundit në Southampton, para 17 vjet më parë, Anglia barazoi 2-2 kundër Maqedonisë.

Southampton . (Photo by Dan Mullan/Getty Images)

Vitin e kaluar Anglia ka luajtur në Leeds ‘Elland Road dhe Leicester City King Poëer Stadium.

Kosova në ndeshjen e parë ndaj Bullgarisë ka marr një pikë./Telegrafi/

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net