Opoja.net
Meka Mish

Ndodhë edhe kjo në Kosovë: Treni nxjerrë kombin nga bora

Ndodhë edhe kjo në Kosovë: Treni nxjerrë kombin nga bora

Në fshatin Ujmir të Klinës ka ndodhur diçka e pazakontë.

Nga bora e madhe që ka rënë këto ditë në gjithë Kosovën, një kombi i tipit Mercedes ka mbetur i bllokuar.

E në shumë raste e kemi parë që për ta nxjerrur veturën nga bora, përdoret ndonjë veturë, apo ndonjë kompani që është për këtë punë.

Megjithatë, qytetarët e Ujmirit për ta nxjerrur veturën e bllokuar, kanë shfrytëzuar trenin.

Shikoni videon për më shumë:

Mos i humb

KFOR-i do të kryej ushtrim në fshatin Zhur

Opoja.net

Kosovës po i ikë fuqia punëtore

Opoja.net

Kontrolli i përbashkët kufitar, mbi 1 milion persona kaluan pikën kufitare Vërmicë-Morinë

Opoja.net

Haradinaj thotë se taksa 100 për qind për Serbinë mund të jetë e përjetshme

Opoja.net

20 vjet nga çmilitarizimi i UÇK-së

Opoja.net

Kosova dhe Turqia me marrëveshje për forcimin e sistemit shëndetësor

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net