Opoja.net
Meka Mish

Në Spitalin e Prizrenit, kryhet operacioni i parë me Laparaskop

Në Spitalin e Prizrenit, është kryer operacioni i parë me aparatin e ri, Laparaskop.

Operacioni është kryer nga dr. Afrim Avdaj.

“Operacioni i parë është kryer nga ekipi i udhëhequr nga kirurgu, njëherësh drejtori ekzekutiv i spitalit, Prof.ass.dr. Afrim Avdaj”, njofton  për “PrizrenPress”,  zëdhënësi i Spitalit, Shefajet Berisha,

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka njoftuar dje se pas 15 viteve, Spitali i Prizrenit është bërë me Laparaskop të ri.

Ai në Facebook ka shkruar se po bëhen investime për shërbimet mjekësore i cili nuk do të kufizohet vetëm në QKUK por në të gjitha Institucionet Publike Shëndetësore.

“Pajisje moderne, ne vlerë prej 60 mijë eurove, për kryerjen e operacioneve me metodat e fundit kirurgjike. Këtë vit kemi ndarë buxhet shtesë për pajisje për këtë spital. Përmirësimin e shërbimeve mjekësore nuk do ta kufizojmë vetëm në QKUK, por do ta shtrijmë në të gjitha Institucionet Publike Shëndetësore”./PrizrenPress.com/

Mos i humb

Menaxhimi i dhimbjes së shpinës

Opoja.net

Përse lakra Kale është në kulmin e piramidës shëndetësore

Opoja.net

Në Kosovë nis zbatimi i projektit “Vizitat shtëpiake”

Opoja.net

Ilaçi më i mirë natyral për t’ia ndalë kollin fëmijës

Opoja.net

Përfitimet që i ndodhin trupit nëse nuk hani mish

Opoja.net

Çfarë është sistemi i imunitetit dhe si ta forcojmë atë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net