Opoja.net
Meka Mish

Neymar bëhet braziliani me më së shumti gola në histori të LK-së

Pjesa e parë mes Paris Saint Germainit dhe Liverpoolit ka përfunduar me rezultat 2-1.

Golat për klubin nga Parisi i shënuan Juan Bernat (13′) dhe Neymar (37′), kurse për Reds shënoi James Milner në minutat shtesë.

Me këtë rast Neymar bëhet braziliani me më së shumti gola në histori të Ligës së Kampionëve.

Embedded video

Football on BT Sport

@btsportfootball

Neymar is the top scoring 🇧🇷 in Champions League history with 31 goals.

More than Kaká, Ronaldo, Adriano, Rivaldo and Ronaldinho 🤩

121 people are talking about this

Ky ishte goli i 31-të i 26-vjeçarit që në të kaluarën ishte edhe pjesë e Barcelonës.

Në 51 ndeshje në garën më të madhe për klube në Evropë ai ka arritur të dhurojë edhe 19 asistime.

Grosvenor Sport@GrosvenorSport

🇧🇷 Neymar (31) has overtaken Kaka (30) as the top scoring Brazilian in history.

He doesn’t have to look up to him anymore…

See Grosvenor Sport’s other Tweets

Sulmuesi i PSG-së kaloi legjendarin Kaka, i cili kishte 30 gola.

Në rast të fitores klubi francez mban gjallë shpresat për kalim në fazën e eliminimit direkt. /Telegrafi/

Embedded video

Mbappé Tweets@MbappeTweets

GOALLL! Neymar makes it 2-0. Long, long way back for Liverpool now. They were sliced open with ease there. PSG are in the mood

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net