Opoja.net
Meka Mish

Neymar kthehet në fushë të dielën pas katër muajsh mungesë, Brazili përballet me Kroacinë

Neymar është gati të kthehet në fushë në një ndeshje futbolli pas mungese që nga muaji shkurt, kësaj radhe kundër Kroacisë.

Lojtari kishte pësuar një dëmtim në një ndeshje të Paris Saint-Germain.

Trajneri i Brazilit, Tite, e ka pranuar se lojtari do të kthehet në fushë. Neymar nuk do të luajë nga minuta e parë, por në pjesën e dytë do të ketë minuta.

Neymar . (Photo by Buda Mendes/Getty Images)

“Neymar? Ai do ta fillojë nga stoli, sepse ai është ende duke u rikuperuar, por do të futet në lojë në gjysmën e dytë”.

“Nuk e di se kush do të luajë në vend të tij, por secili mund të luajë, pasi duhet të shkëlqejnë të gjithë”, ka thënë Tite.

Neymar gjatë stërvitjes /Getty)

Trajneri foli edhe për pozitën e sulmuesit, ku është një ‘luftë’ mes Roberto Firminos dhe Gabriel Jesusit.

Brazili është në grup me Zvicrën, Kosta Rikën dhe Serbinë. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Valencia fiton Kupën e Mbretit, mposht Barcelonën në finale

Opoja.net

Berisha do të largohet nga Atalanta, e ardhmja e tij mes Anglisë dhe Italisë

Opoja.net

Lionel Messi është fitues i ‘Këpucës së Artë’ për Evropë në sezonin 2018/19

Opoja.net

Mësohet shuma se sa do të fitojë klubi që triumfon në finale të Kupës së Kosovës

Opoja.net

Shiten të gjitha biletat, Angli-Kosovë

Opoja.net

Apeli i UEFA-s refuzon ankesën e malazezëve, Mali i Zi-Kosovë do të luhet pa publik

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net