Opoja.net

Nis takimi trepalësh në Bruksel

Kosova

Ka nisur në Bruksel takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksndar Vuçiq, me lehtësimin nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Takimi trepalësh ka nisur pas takimeve të ndara që Mogherini pati me Thaçin dhe Vuçiqin.

Thaçi më herët, pas takimit me Mogherinin ka thënë se është folur për dinamizmin e dialogut me Serbinë.

“Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin. U pajtuam për dinamizmin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë Thaçi.

Mos i humb

Agjencia e Ushqimit asgjëson 21 tonë mish në depon e Bashkësisë Islame

Opoja.net

Halil Kastrati thotë se ka pasur oferta nga partitë politike, por ka vendosur të mos jetë pjesë e asnjë liste

Opoja.net

Qeveria e re duhet ta përshpejtojë agjendën e integrimeve

Opoja.net

Ministri Ismaili publikon videon me rrëfimin e gruas nga Prizreni, që u trajtua nga zemra në QKUK

Opoja.net

Kosova dhe Serbia po shpërfillin thirrjen e QUINT-it

Opoja.net

Mbi 24 mijë familje në Kosovë jetojnë vetëm me ndihma sociale

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net