Opoja.net
Meka Mish

Niseni mëngjesin me një smoothie me banane

Receta është fare e thjeshtë për t’u përgatitur, e pasur me vlera ushqimore dhe e mjaftueshme për një mëngjes të shëndetshëm.

Zgjidhni mëngjesin ose pasditen e vonë por mos kujtoni se keni nevojë për shumë ushqim në darkë pastaj.

Përbërësit për 2-3 persona
1 banane
½ avokado e pjekur mirë
500ml qumësht
1 lugë sheqer

Përgatitja
Qërojmë avokadon dhe pasi t’i heqim bërthamën, e ndajmë në copa. Bananen e qëruar e ndajmë në copa dhe së bashku me përbërësit e tjerë e grijmë në blender sa të bëhen homogjene.
E shërbejmë të freskët.

Mos i humb

Përse lakra Kale është në kulmin e piramidës shëndetësore

Opoja.net

Në Kosovë nis zbatimi i projektit “Vizitat shtëpiake”

Opoja.net

Ilaçi më i mirë natyral për t’ia ndalë kollin fëmijës

Opoja.net

Përfitimet që i ndodhin trupit nëse nuk hani mish

Opoja.net

Çfarë është sistemi i imunitetit dhe si ta forcojmë atë

Opoja.net

Sa duhet të jetë shtypja e gjakut në bazë të moshës që keni

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net