Opoja.net

Një fqinje si kjo kurrë mos ju qëlloftë!

Një grua 79-vjeçare u burgos për një muaj në mungesë pasi injoroi paralajmërimet për një “fushatë urrejtjeje” ndaj fqinjit të saj.

Kathleen Neal, 79 vjeç, shpesh ka spërkatur me ilaç për barërat e këqija bimët e fqinjes së saj dhe ka derdhur urinë përmes gardhit.

E moshuara e çuditshme jeton në Leicestershire të Britanisë.

Fushata e saj e frikësimit duke përfshirë thirrje të shumta telefonike me një numër të paregjistruar, ka vazhduar me vite.

Kamerat e sigurisë kapën gruan e moshuar, duke rrëzuar vazot me lule të fqinjes.

Viktima e saj, Susan Brookes, ka thënë më parë se Neal ka bërtitur në vijimësi duke u kërkuar të ktheheshin andej nga kishin ardhur.

Çmimet e shtëpive në këtë zonë janë mesatarisht 400,000 paund.

Ajo injoroi një ofertë të ‘shansit të fundit’ nga një gjykatë e qarkut vitin e kaluar dhe u thirr përsëri në Gjykatën e Qarkut të Nottingham, të hënën duke u akuzuar për nëntë shkelje të reja.

Një urdhër i autoriteteve ndaj gruas në vitin 2016, nuk ndryshoi sjelljen e saj. Kjo u pasua nga dënime financiare, përfshirë një gjobë prej 3500 paund lëshuar në gusht 2017.

Mos i humb

Mos e drejtoni veturën kur keni pak karburant, kjo është arsyeja

Opoja.net

Hamburgeri më i shtrenjtë në botë, i përgatitur edhe me pluhur ari (Foto)

Opoja.net

Fjalë të urta popullore: Ai që t’bërtet shumë, të del i mirë n’fund!

Opoja.net

Ju kujtohet loja me gjarpër në Nokia 3310? Ja ku mund ta shkarkoni tani

Opoja.net

Aeroplani kthehet prapa, pasi nëna e harroi fëmijën në aeroport

Opoja.net

Myslimanët ruajnë Kur’anin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe në shtet

Opoja.net

Motoçikleta me të cilën mund t’i bëni 805 km me 4 litra naftë

Opoja.net

Rita Ora viziton Kosovën në prill për punë bamirësie

Opoja.net

Test: Sa numra shihni në këtë figurë? Përgjigja nuk është aq e thjeshtë!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net