Opoja.net

Një tjetër problem për Tuchel e PSG-në, Cavani humb ndeshjen e parë ndaj Unitedit

Paris Saint Germain ka marrë fitore si vendas ndaj Bordeaux në javën e 22-të të Ligue 1.

Parisienët triumfuan me rezultat minimal 1-0 falë një goli që e shënoi Edinson Cavani nga penalltia.

Por kjo fitore i ka lënë shije të hidhur trajnerit të Parisit, gjermanit Thomas Tuchel.

Ka qenë sulmuesi uruguaian Edinson Cavani që ka pësuar një lëndim dhe është detyruar ta lë fushën.

31-vjeçari ka pasur dhimbje në kofshën e djathtë dhe kjo ishte arsyeja që ka lënë fushën.

Edinson Cavani. (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Gjatë ditës së sotme mediat franceze kanë konfirmuar se uruguaiani nuk do të luaj së paku 10 ditë për Parisin.

Kësisoj Cavani nuk do të mund t’i ndihmojë skuadrës së tij në ndeshjen e Ligës së Kampionëve të martën përballë Manchester United.

Por përveç Cavanit që u lëndua së fundmi, trajneri Thomas Tuchel nuk do të mund të llogarit as në shërbimet e Neymar JR që do të mbetet 10 javë jashtë fushave si dhe të italianit Marco Verratti. /Telegrafi/

Mos i humb

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net

Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Opoja.net

Presidenti i Juves, Agnelli: Ajaxi e meritoi kualifikimin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net