Opoja.net
Meka Mish

Nuk ka më bileta për ndeshjen Kosovë- Maltë, por fillon shitja në tregun e zi

Nuk ka më bileta për ndeshjen Kosovë – Maltë në pikat e shitjes nëpër dyqanet e Ipkos.

Të hënë pasdite kishin dal në shitje biletat ku u krijuan radhë të gjatë, ku kishte edhe probleme.

E SPONSORUAR

Top 5 arsyet pse duhet të bleni shtëpi në lagjen Qershia në Veternik

Në pikën e shitjes në Dardani u desh të ndërhyjë policia që të qetësojë situatë, por që përdori edhe sprej lotsjellës.

Bileta u shitën edhe të martën, deri pasdite, ku u lajmërua nga kompania që merret me shitjes e tyre, se nuk ka më.

Por sikurse në të kaluarën edhe kësaj here, biletat kanë rënë në duart e keqpërdoruesve.

Faqet e shit-blerjeve në rrjetet sociale janë shndërruar në “biletari” online për shitjen e biletave për duelin Kosovë – Maltë.

E SPONSORUAR

Top 5 arsyet pse duhet të bleni shtëpi në lagjen Qershia në Veternik

Në shumë faqe të tilla po ofrohen bileta me çmime më të larta se ato që kushtojnë në pikat e shitjes.

Megjithëse të pakontrolluar, qytetarët po e kanë më të lehtë të blejnë bileta në të zezë, se në qendrat e shitjes, për shkak të radhëve të gjata të pritjes.

Federata ka tentuar ta hedh fajin dikur tjetër, pasi që ka marrëveshje me kompaninë ‘Alt 4’ për shitjen e biletave.

“Kompania ‘Alt 4’ ka marrë përsipër prodhimin e këtij softueri dhe tani gjithë të drejtat e biletave i takojnë kësaj kompanie”.

“FFK nuk ka asgjë në dorë për dy vitet e ardhshme në menaxhimin e biletave, ne vetëm caktojmë numrin dhe çmimet”, ka thënë për zëvendës-sekretari i FFK-së, Ariani Ahmeti.

Ndeshja mes Kosovës dhe Maltës do të zhvillohet të enjten nga ora 20:45. /Telegrafi/

Mos i humb

Xhaka e Rashica nderojnë Fadil Vokrrin para ndeshjes së yjeve në kryeqytet

Opoja.net

FFK del me njoftim rreth shitjes së biletave për ndeshjen Angli–Kosovë

Opoja.net

Prezantohet projekti për stadiumin Kombëtar të Kosovës

Opoja.net

Kosova me ngritje të madhe në FIFA, tjetër rekord nga Dardanët

Opoja.net

Top 5 shënuesit më të mirë të Kosovës

Opoja.net

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net