Opoja.net
Meka Mish

Opojës i shtohet edhe një doktor i shkencave historike

Trevës së Opojës dhe Komunës së Dragashit i shtohet edhe një doktor i shkencave historike.

Muharrem Qafleshi sot me 11 qershor ka mbrojtur temën e doktoratës.

Muharrem Qafleshi ka lindur dhe jeton në fshatin Bellobrad, shkruan Opoja Sot.

Ai ka ushtruar funksione politike në kuadër të LDK-së dhe ka qenë Drejtor i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Dragashit për 7 vite.

Ka punuar si korrespodent nga Dragashi për të përditshmen “Bota sot”.

Ndërsa nga masa më së shumti njihet për punën në arsim, ku nga viti 1994 jep lëndën e Historisë në Gjimnazin “Ruzhdi Berisha”. /Opoja Sot

Gjiganti

Mos i humb

Fundjava në Kosovë me mot të ndryshueshëm

Opoja.net

Cakaj: Ibrahim Rugova, arkitekt politik i Kosovës

Opoja.net

Haradinaj takon Jahjagën, flasin për shënimin e 20-vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

Opoja.net

Rritet bashkëpunimi mes Policisë së Kosovës dhe asaj gjermane

Opoja.net

Qeveria gjermane ia vazhdon mandatin trupave të saj në Kosovë

Opoja.net

Infermieret ecin me kilometra për vizita mjekësore

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net