Opoja.net

Pas Instagramit, Facebook dhe Messenger poashtu po hiqen nga Windows 10

Disa ditë më parë, përdoruesit filluan të vërejnë një mesazh në aplikacionin Instagram për Windows Mobile 10, duke i njoftuar se aplikacioni do të largohet më 30 prill.

Ndërsa nuk ishte befasi, lajmi ishte ende një goditje në fytyrë për ata që mbaheshin ende në platformën në shuarje Microsoft, dhe duket sikur gjërat janë edhe më keq se që fillimisht mendohej.

Po për ma mirë… #BujrumMyshteri

Sipas Engadget, zëdhënësi i Microsoft-it konfirmoi se familja e aplikacioneve të Facebook-ut, duke përfshirë aplikacionin kryesor, Messenger, dhe sigurisht Instagram-in, janë duke u ndërprerë më 30 prill.

Nuk përmendet e njëjta gjë me WhatsApp, që është gjithashtu në pronësi të Facebook, kështu që këta përdorues mund të kenë akoma më shumë kohë për të lëvizur.

Lajmi nuk është më befasues sesa që ishte vetëm për Instagram, por do të thotë që aplikacionet më të njohura në telefonat e Windows po largohen.

Ata që kërkojnë të përdorin Facebook në Windows tani do të duhet të përdorin ueb faqen mobile.

Nuk ka pothuajse asnjë arsye për të mbajtur Windows telefonat në këtë pikë dhe Microsoft ka bërë hapa për të sjellë shërbimet dhe produktet e tyre në platforma të tjera. /Telegrafi/

Mos i humb

Instagram po punon për fshehjen e materialeve të papërshtatshme

Opoja.net

Microsoft nuk do të largoj Paint nga Windows 10, tani për tani

Opoja.net

Facebook mund të bashkoj News Feed dhe Stories, në një format të vetëm

Opoja.net

Vjen interneti më i shpejtë në botë 5G

Opoja.net

Facebook kërkon nga përdoruesit fjalëkalimin e postës elektronike?

Opoja.net

Mbyllet Google+

Opoja.net

Çdo 41 sekonda shitet një Golf

Opoja.net

Si do të ndikojë rrjeti 5G në shëndetin tonë?

Opoja.net

Samsung prezanton seritë e reja të optimizuesve të zërit për televizorët QLED

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net